X

Pierwsza wizyta u psychologa, czego możesz się spodziewać?
 

Kilka wskazówek przed wizytą u psychologa:

1.       Upewnij się, że osoba do której trafiasz jest „stworzona” dla Ciebie. To musi być ktoś przy kim czujesz się dobrze, komu możesz zaufać. Jeżeli nie możesz być szczera/szczery to tylko strata czasu. Poszukaj innego psychologa, terapeuty…Ja to nazywam ten proces początkowy „goodness of fit”, dobrocią dopasowania, kiedy spotykasz kogoś i wiesz, że właśnie z nim chcesz pracować. W każdej sytuacji poszukuj „dobroci dopasowania” od dentysty w przychodni po nauczyciela angielskiego w szkole. Łatwiej będzie się Tobie otworzyć i zaufać. Czasem do niektórych ludzi będzie „przyciągać” Ciebie bardziej a do innych mniej. Wykorzystaj to! Ja właśnie dlatego prowadzę bloga czy vlog na youtube https://bit.ly/2TtUN3B abyś poznała/poznał mnie bliżej, możesz zobaczyć jakimi metodami pracuje. Jeżeli przeczytasz poradnik psychologiczny "Porozmawiajmy o Tobie" zrozumiesz jaka jest filozofia mojego podejścia i dlaczego tak bardzo wierzę w terapię, rozwój osobisty etc. Dowiedz się więcej o książce https://bit.ly/2w3sx0u

2.       Miej otwarty umysł. Tylko tak poszerzysz swoją perspektywę i zobaczysz coś, czego dzisiaj nie widzisz. W myśl powiedzenia, że „oko nie widzi samego siebie”. Czasem osoba, która spojrzy na Ciebie i Twoje życie z dystansu będzie w stanie dostrzec coś, co dla Ciebie jest mgliste, niewyraźne albo w ogóle niewidoczne. I to, że Ty tego nie widzisz wcale nie oznacza, że Ciebie to nie rani albo nie przynosi Ci problemów. Trzeba to nazwać, dopiero wtedy będzie można to „przepracować” i zbudować rozwiązanie. Tak długo, jak długo uciekasz, dajesz swoim problemom siłę napędową.

3.       Jeżeli na pierwszej sesji, albo na początku spotkać będziesz się czuć źle, w lekkim zakłopotaniu albo mega dziwnie to pamiętaj, że to jest w porządku i to nie jesteś tylko Ty. Wszyscy tak się czują na początku terapii. Daj sobie czas, cierpliwość i akceptację dla takiego stanu. To jest w porządku i nie będzie trwało wiecznie.

4.       Czasem w terapii nie będziesz czuć się od razu świetnie. Czasem możesz poczuć się nawet gorzej, ale pamiętaj to wszystko po to, aby w konsekwencji poradzić sobie z tymi wszystkimi rzeczami, które ciągną Cię w dół.

5.       Jeżeli zmagasz się z czymś trudnym, zauważasz pewne symptomy, nie zwlekaj, zgłoś się po pomoc. Dokładnie zrób to samo, co robisz gdy boli Cię oko. Idziesz do okulisty, bez cienia wstydu czy zażenowania. To samo zrób w przypadku zdrowia psychicznego. Na tym świecie istnieją ludzie, którzy są w stanie Ci pomóc.

6.       Pamiętaj, że terapia to nie jest magia, dużo będzie zależeć od Twojego zaangażowania, otwartości i działania.

7.       Pamiętaj, jesteś wyjątkowa/ wyjątkowy taka jaka jesteś, taki jaki jesteś. Każdy z Nas ma w życiu różne momenty, chwile dobre i złe. Nie musisz się tego obawiać ani wstydzić. Po prostu zadbaj o siebie.

 

Jeżeli chcesz pracować ze mną, proszę napisz do mnie na adres: konsultacjepsychologiczne.uk@gmail.com

Chętnie odpowiem na Twoje pytanialaughing

Nie musisz przechodzić przez wszystkie trudności sama/sam.

Umów się na konsultacje

Zadzwoń:

+44 7958 025519 (UK)

Adres e-mail:

konsultacjepsychologiczne.uk@gmail.com

Covid 19:

We continue to offer consultation services via telephone and online platforms

 

 

Nie czekaj umów się na wizyte on-line