X

Pytanie jest kluczem, otwierającym drzwi do Twojego spełnienia.

Marzenia są pewną wizją, którą urzeczywistnić możesz tylko Ty sam.

 Powyższa teza po pierwsze zawiera w sobie element Twojej odpowiedzialności za Twoje szczęście oraz drugi element który mówi o tym, że to Ty musisz podjąć decyzję o czym chcesz marzyć i która wizja ma być obecna w Twoim życiu a która nie.

Udział w warsztatach, które dla Ciebie opracowałam ma przygotować Cię do podjęcia decyzji, co jest dla Ciebie najlepsze i dlaczego? Jak również masz odpowiedzieć sobie na pytanie po co?

Na moich szkoleniach i warsztatach zadajemy sobie wiele pytań bo głęboko wierzę w powszechną prawdę, że jakość Twojego życia zależy od jakości stawianych pytań a po drugie wiem, że to Ty jesteś ekspertem swojego życia i to Ty wiesz co jest dla Ciebie najlepsze. Niestety często żyjemy trochę na tzw. automacie. Nie wpuszczamy świadomości.

Pomyśl kiedy ostatnio zastanawiałaś/zastanawiałeś się nad tym co dla Ciebie jest ważne, które wartości mają dla ciebie znaczenie, kim chcesz być za rok, dwa, pięć? Jakimi cechami chcesz się wykazywać, jakie nowe kompetencje chcesz posiadać? Jaki albo jaka chcesz być gdy będziesz żegnała/żegnał rok 2017?

Kluczowa zdaje się być odpowiedz na pytanie PO CO? Ponieważ pytanie PO CO implikuje pewne oczekiwania. Oczekiwania do siebie, do świata, do innych. Zastanawiające jest, że tak mało ludzi na świecie zadało czy zadaje sobie pytanie PO CO?? Po co jesteś tu na Ziemi, tu na świecie, w tym kraju? Właśnie taki jaki jesteś. Właśnie z takim repertuarem cech osobowości, cech fizycznych, właśnie z takim doświadczeniem wyniesionym z dzieciństwa. To nie jest przypadek, że jesteś właśnie taka czy właśnie taki. Musisz tylko wiedzieć jak ten zasób potencjału i talentu najlepiej wykorzystać i spożytkować dla dobra Twojego oraz innych ludzi. Tu pomocna bywa odpowiedz na pytanie PO CO? Czy jesteś tu po to aby żyć „z dnia na dzień”? Czy jesteś tu aby się „męczyć”? Czy jesteś tu aby spełniać oczekiwania innych? A może jesteś tu po to, aby się rozwijać, aby wiedzieć więcej aniżeli wiedziałaś/wiedziałeś wczoraj? A może jesteś tu aby kochać i być kochanym? A może chcesz otworzyć gabinet kosmetyczny albo pomagać chorym zwierzętom?

Czy wypisywałeś kiedyś listę wszystkich swoich zasobów? Tych mocnych cech, które Ciebie zbudowały i dzięki którym dotarłeś do tego miejsca w którym jesteś. No właśnie. I chodzi dokładnie o to, że MUSISZ O TYM POMYŚLEĆ. To jest bardzo prosta i oczywista rada natomiast rzadko wykonywana. Wiesz o ile mniej błędów byłoby popełnianych gdybyś pomyślała/pomyślał co się stanie jak podejmiesz taką a nie inną decyzję w swoim życiu.

 Załóżmy, że żyjesz w związku który nie jest dla Ciebie dobry, ale Ty boisz się że „nic lepszego już cię nie spotka” albo jesteś w pracy, której nie lubisz i która nie jest dla Ciebie satysfakcjonująca. W tych dwóch przykładach pomyśl co by się zadziało, gdybyś odpowiedziała/odpowiedział na następujące pytania:

 • Po co to robię?
 • Jaki będzie tego efekt za rok, 5 czy 10 lat?
 • Czy naprawdę tego chcę i właśnie tego potrzebuję?
 • Jeżeli zostanę w tej sytuacji, z tymi ludźmi co się stanie ze mną?
 • Czy to co robię pozwala mi odczuwać takie emocje jakie chcę?
 • Czy to co robię, pozwala mi osiągać takie cele jakie chcę?
 • Czy żyjąc tak jak dotychczas, spełniam swoje wartości?
 • Czy żyjąc tak jak dotychczas chronię zwoje zdrowie, dbam o swoje życie?

Jak widzisz dobre pytania, są kluczem do dobrej odpowiedzi. Aż tyle i tylko tyle.

Pytanie jak często je sobie zadajesz i czy w ogóle. Zła wiadomość to taka, że jeżeli ich sobie nie zadajesz to skazujesz siebie m.in. na:

 • robienie nieprzemyślanych ruchów,
 • podejmowanie niekorzystnych decyzji,
 • powielanie wzorców z przeszłości,
 • utrwalanie niesłużących Tobie przyzwyczajeń,
 • hodowanie negatywnych przekonań dotyczących Twojej osoby.

 Bo jeżeli jesteś z kimś z kim się źle czujesz, albo robisz coś czego nienawidzisz to jakie masz przekonania o własnej osobie? Czy cenisz siebie i szanujesz? A no właśnie.

A gdybyś chciała czy chciał doceniać siebie co musiałoby się zmienić w Twoim życiu na lepsze? Od czego chciałabyś/chciałbyś zacząć? Na jakiej dziedzinie Twojego życia się skupić i tam posłać większość Twojej energii? Jaki jest najmniejszy krok który musisz wykonać aby zacząć się zbliżać w kierunku do twojego celu.

Jak widzisz pytanie jest kluczem, otwierającym drzwi do Twojego spełnienia.

Pozwól mi zadać Tobie kilka tych właściwych…

Do zobaczenia, usłyszenia, napisania:)

Angelina Piechowska

Nie musisz przechodzić przez wszystkie trudności sama/sam.

Umów się na konsultacje

Zadzwoń:

+44 7958 025519 (UK)

Adres e-mail:

konsultacjepsychologiczne.uk@gmail.com

Covid 19:

We continue to offer consultation services via telephone and online platforms

 

 

Nie czekaj umów się na wizyte on-line